Son dakika… Bakan Tunç: Vekiller terörü desteklerse konu yargıya gelir

Bakan Tunç’un açıklamalarından satır başları şöyle; İki gün önce milleti derinden üzüntüye boğan şehitlerimiz oldu. Hain PKK terör örgütünün saldırılarında şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Terör örgütleriyle mücadelemiz kesintisiz, kararlı bir şekilde devam edecek.

Terörün konuşulduğu bir yerde maalesef yaşam hakkından söz etmek mümkün değil. Milletimizden yetki alan vekilin terörle mücadele noktasında devletimizin, milletimizin yanında olması gerekir. Vekiller terörü desteklerse konu yargıya gelir.

800 dokunulmazlık dosyasının büyük bir bölümü de terr propagandasıyla alakalı.

DEM Parti’nin Diyarbakır’daki gençlik kollarıyla ilgili soruşturma açıldı. Mahkemeye sevkler söz konusu olabilecektir. Hep beraber oradaki süreci de takip edeceğiz.

HÜDAPAR’LI YAPICIOĞLU’NUN ‘ÖZERKLİK’ SÖZLERİ

Anayasamızın üçüncü maddesi açık. Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür. Bunların tartışılması söz konusu bile olamaz.

SOMALİ CUMHURBAŞKANI’NIN OĞLUNUN KAZASI

Adli Tıp’tan rapor geldi. Araç sürücüsünün adli kusurlu olduğu, motosikletli kuryenin tali kusurlu olduğu raporu geldi. Bu raporlar çerçevesinde dava açılacaktır. Hiç şüpheniz olmaz. Vatandaşımızın hakkını yargımız, hukukumuz elbet koruyacaktır. En yakın zamanda ilgili şahıs gelip ifadesini verecektir.

Önümüzdeki birkaç gün içerisinde de iddianame hazırlanacaktır.

CAN ATAKLI’NIN ŞEHİT AİLESİNE HAKARETİ

Gerçek hayatta ne suçsa sosyal medyada da suçtur.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x