Sanofi, Care4Rare programı ile nadir hastalıklar için girişimcilerin çözüm başvurularını bekliyor!  

Sanofi, Care4Rare programı ile nadir hastalıklar için girişimcilerin çözüm başvurularını bekliyor!

 

 

Sanofi Türkiye, ülkemizde sağlık alanında küresel rekabetçiliği arttırmak ve inovasyon ekosistemini güçlendirmek için yürüttüğü PharmUp Girişimcilik Programı kapsamında Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık ve İlaç Teknoloji Merkezi (LHUSTEK) ve Teknopark İstanbul ile bir araya gelerek nadir hastalıklar alanında yenilikçi sağlık çözümleri keşfetmek ve teşvik etmek amacıyla Care4Rare adıyla yepyeni bir programa imza atıyor.

 

Care4RARE programı kapsamında, nadir hastalıklar alanında çözüm sunmak isteyen girişimcilere yönelik çağrılar başvuruya açıldı. Her seviyeden girişimciyi hedefleyen Care4RARE programına kabul edilen çağrı başvuruları, bu alanda hizmet veren kamu yöneticileri, uzman hekimler, hasta derneği temsilcileri ve çözüm geliştirme alanında yenilikçilik ve teknoloji ekosistemini şekillendiren paydaşlar ile değerlendirilecek.

 

Program, 20 Aralık tarihinde Lokman Hekim Üniversitesi’nde tüm paydaşların katılımı ile İhtiyaç Belirleme Fazı ve Çalıştayı ile başlayacak. Paydaşlar, program çerçevesinde gerçekleşecek olan İhtiyaç Belirleme Çalıştayı’na, Sprint ve Demoday etkinliklerine katılım sağlayarak çağrıya başvuran girişimcilerin seçiminde kritik bir rol oynayacak.

 

Çözüm geliştirme takımlarını oluşturmak ve desteklemek üzere devam edecek olan programın sonraki aşamalarında ise tüm paydaşların katkıları ve değerlendirmeleriyle sırasıyla; çözüm geliştirme odaklı Sprint etkinliği ve yılın ikinci yarısı Teknopark İstanbul’da Demoday etkinliği gerçekleşecek.

 

Nadir hastalıklar alanında çözüm geliştirmek isteyen tüm girişimciler açılan çağrı için başvurularını Teknopark İstanbul cubeincubation üzerinden yapabilirler.

 

 

Cem Öztür

Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Türkiye, Afrika ve Ortadoğu Temel Ürünler Başkanı   

 

“Yenilikçi bir küresel sağlık şirketi olarak, insan hayatını iyileştirmek için bilimin mucizelerinin peşindeyiz. Dünya genelinde yaklaşık 90 ülkedeki 91 bin çalışanımız ile tıp pratiğini daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Yarım yüzyılı aşan bilimsel mirasımızı girişimcilik ruhuyla, merakı ve inovasyonu odağına alan yaklaşımla besliyor, sağlık alanında çalışmalar yapan girişimleri destekleyecek projeler geliştiriyoruz. PharmUp da bunlardan en önemlisi. Şirketimizin sağlık sektöründeki tecrübesini PharmUp’la birlikte ülkemizde yeni gelişmekte olan inovasyon ekosistemine sunmayı en büyük ideallerimizden biri olarak görerek yolculuğumuza başladık. 2019 yılında hayata geçirdiğimiz ve Endeavour ile birlikte yürüttüğümüz PharmUp Girişimcilik Programı ile sağlık sektörüne yönelik çözümler geliştirebilecek her alandan ve sektörden girişimciyi 4 yıldır başarıyla bir araya getiriyoruz. 2022 yılında ise PharmUp’ı çok paydaşlı bir platforma dönüştürdük ve bu kapsamda girişimcilerin ürün geliştirmeden başlayarak ürünü pazara sunma aşamasına kadar olan yolculuklarında onlara destek olarak, ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyoruz. Sağlıkta küresel rekabetçiliğin ve inovasyon ekosisteminin güçlendirilmesine ön ayak olan bu Türkiye merkezli çok paydaşlı girişimcilik platformu çerçevesinde, Başakşehir Living Lab, Teknopark İstanbul ve Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık ve İlaç Teknoloji Merkezi (LHUSTEK) ve TT Ventures ile çeşitli iş birliklerine imza attık.” 

 

 

 

Pelin Yunusoğlu

Sanofi Özellikli Tedaviler Türkiye, Levant ve İran Genel Müdürü

 

“İlk günden bugüne, hastalar ve hasta ihtiyaçları her zaman odağımızda.  Bu ihtiyaçları daha iyi karşılayabilmek için kurum, kuruluş ve akademiler ile başarılı iş birliklerine imza atıyoruz.  Hasta dernekleri, ilgili paydaşlar ve sağlık mesleği mensupları ile geliştirdiğimiz eğitim ve farkındalık projeleriyle de hastalara umut olmak ve onların yaşam kalitelerini artırmak için çalışıyoruz.  Ülkemizin sağlık politikasını destekleyici önemli iş birliklerini, projeleri ve farkındalık çalışmalarını hayata geçiriyoruz. Care4Rare programı da bunlardan biri. Nadir hastalıklara sahip bireylerin tanı, tedavi ve sağlık hizmetlerine erişim yolculuklarını iyileştiren ve toplum sağlığına katkı sağlayacak ileri teknoloji ve dijital çözümlerin keşfedilmesi ana hedefimiz. Bu doğrultuda sağlık alanında çalışan girişimcileri keşfetmek ve teşvik etmek amacıyla PharmUp Girişimcilik programı kapsamında Care4Rare programını başlatıyoruz. Bu yıl girişimcilerimiz için Lizozomal Depo hastalıkları başta olmak üzere nadir hastalıklar alanında ileri teknoloji ve dijital çözümleri Care4rare programı ile ele alacağız. Program kapsamında amacımız nadir hastalıklara farkındalık oluşturmak ve bu alanda çalışmalar yapan girişimleri destekleyerek yeni tedavileri hastalar ile buluşturmak. Nadir hastalıklar alanında fark yaratacak çözümleri olan tüm girişimcilerimizi başvuru yapmaları adına davet ediyorum ve aynı hedefle hayata geçirdiğimiz projeyi gerçekleştirmede bizimle birlikte olan tüm paydaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x