Naci Görür’den adaylık açıklaması: Bunca yılım biter

İYİ Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nun karşısına İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür’ü çıkarmaya hazırlandığı öne sürüldü. Ulaştığımız Naci Görür, “Teklifler gelip geçiyor. Ben siyaset üstü bir bilim adamıyım. Asla istemem” dedi.

Gazeteci Kübra Par, “Duyumlarıma göre İYİ Parti’nin İstanbul adayı Naci Görür olabilir” ifadesini kullandı. Gazete Duvar’ın ulaştığı Naci Görür ise “Eğer siyasete girersem polemik insanı olurum” diyerek olası bir teklifi de kabul etmeyeceğini söyledi:

Naci Görür şöyle konuştu: “Ben bilim adamıyım. Siyaset üstü kalmak zorundayım. Benim istediğim, sesimin herkese ulaşması. Eğer siyasete girersem, polemik insan olurum. Bir partinin kitlesine ulaşırım. Biz insanları göçük altında o partili, bu partili diye çıkarmıyoruz. Hangi parti ihtiyaç duyarsa bilimsel olarak hizmete hazırız. Ancak siyasetle olmaz.

‘TEKLİFLER GELİP GİDİYOR’

‘Teklif gelse kabul eder misiniz’ sorumuza, Naci Görür, “Teklifler gelip gidiyor. Seviyorlar. Ancak asla siyaset düşünmüyorum. Siyasete girersem, deprem konusuna verdiğim bunca yılım biter. İnsanlar bilimsel olarak hizmet etmek istiyorum. Ben bir partiye girersem, sadece o partinin tabanına konuşurum” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x