Gen İlaç, SGK ile anlaşma imzaladı

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Şirketi, SMA hastalarının kullandığı Spinraza ilacı için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile alternatif geri ödeme sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Şirket KAP’a yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi;

“30.11.2022 tarihinde “SPINRAZA” adlı SMA İlacının ülkemizde şirketimiz adına ruhsatlandığı kamuoyuna duyurulmuştu. 14.12.2023 tarihinde söz konusu ilaca yönelik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (“SGK”) ile Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“GEN”) arasında Alternatif Geri Ödeme Sözleşmesi imzalanmıştır.

Sözleşmenin yürürlük tarihi 14.12.2023 olup, sözleşmede belirtilen sayıda ilacın SGK’ya temini ile sözleşme sona erecektir. Söz konusu sözleşmenin şirketimiz satışlarına katkısının yaklaşık 800.000.000 – 850.000.000 Türk Lirası aralığında olması beklenmektedir.

Sözleşmenin süresi belli sayıda ilacın temini ile sınırlandırılmış olduğundan, ülkemizdeki hasta sayısı ve tedavi devamlılığı göz önünde bulundurulduğunda, 2024 yılı içerisinde yeni bir sözleşme daha yapılması beklenmektedir.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x