Ünlü Şarkıcı, Bu 5 Kripto Para ve NFT ile İşbirliği Yaptı!

NFT’ler, 2021 boğasından bu yana kripto para piyasasının kalıcı trendlerinden biri haline geldi. Dijital sanat eserleri ve yatırım olanakları, dünya çapında yatırımcıların dikkatini çekti. Yazının devamında, NFT piyasasının reklam yüzlerinden biri olan efsanevi rapçi Snoop Dogg’un işbirliği yaptığı 5 kripto para ve NFT projesine yer verdik.

İşte Snoop Dogg’un dahil olduğu tüm kripto para ve NFT projelerine bakış

Kim Kardashian, Justin Bieber, Cristiano Ronaldo, Mike Tyson gibi önde gelen ünlüler, son yıllarda kripto ve NFT projelerine ağırlık verdiler. Ancak, kripto çevrelerinde öne çıkan isimlerden biri de Snoop Dogg. Süperstar rapçi, aktör ve girişimci, son birkaç yılda birkaç NFT ve kripto girişimini duyurdu ve yavaş yavaş bir Web3 imparatorluğu kuruyor.

Kripto para piyasasına ilk girişlerinden biri, “Dogg ile Bir Yolculuk” adlı bir NFT koleksiyonuydu. Koleksiyon, Crypto.com tarafından oluşturuldu ve Mart 2021’de piyasaya sürüldü. Snoop’un ikonik yaşam anılarından ilham alan sekiz orijinal sanat eserinden oluşuyordu. Ayrıca “Diamond Joint” adlı orijinal bir şarkı ve sınırlı sayıda “Snoop Dogge Coins” içeriyordu. Koleksiyon aynı zamanda iyi bir amaç içindi, satış gelirlerinin bir kısmı Web3 alanında yeni ortaya çıkan sanatçılara ve rapçinin Gençlik Futbol Ligi’ne gidiyordu.

Sandbox ile Snoopverse işbirliği

Snoop Dogg, yukarıdaki NFT lansmanlarından birkaç ay sonra, Eylül 2021’de, Snoopverse adlı özel bir sanal dünya kurmak için metaverse oyun platformu Sandbox ile ortaklık kurdu. Proje, Sandbox ekosisteminde Snoop-Dogg’dan ilham alan avatarlar, 122 parsel dijital arazi ve satın alınabilecek 67 premium arazi ve NFT paketi ile mini bir sanal dünya yaratacaktı.

Bu planlardan biri, Snoop’un Kaliforniya’daki gerçek malikanesinin sanal bir versiyonuydu. Raporlara göre, bir kullanıcı sırf bu sanal dünyada Snoop’un komşusu olmak için bu arsalardan birine 450.000 dolar ödedi. Aynı yılın Aralık ayına kadar Snoop, bu sanal dünyaya erken erişim ‘geçişleri’ yayınladı. Bu geçişler, kullanıcıların avatarlarına, arsalarına ve daha fazlasına erken erişim dahil olmak üzere bu sanal dünyanın geliştirilmesine dahil olmalarını sağlıyordu. Geçişler 3.000 alıcı buldu.

Snoop, Death Row’u Blockchain’e taşıyor

Şubat 2022’de Snoop Dogg, Death Row kayıtlarını satın aldığını duyurdu. Aynı zamanda rapçi, zincirleme olarak yayınlanan yirminci stüdyo albümü BODR’nin (Bacc On Death Row) yayınlandığını da duyurdu. Bu albümdeki şarkılar “Stash Box” NFT’leri olarak yayınlandı. Her NFT, albümdeki 17 şarkıdan 1’iydi. Koleksiyon ayrıca son derece özeldi ve Stash Box NFT sayısı 25.000’di.

Snoop’un Cardano’daki NFT koleksiyonu

isan 2022’de Snoop, Cardano’da bir NFT koleksiyonu başlatmak için Clay Nation ile bir iş birliği yaptığını duyurdu. Koleksiyona “Baked Nation” adı verildi ve el yapımı Snoop-Dogg’dan ilham alan kil figürinlerin 10.000 görsel temsilinden oluşuyordu. Ortaklık ayrıca Clayverse içinde özel bir haritanın oluşturulmasını da gördü.

Proje sayesinde Snoop-Dogg, Cardano’da bir NFT koleksiyonu başlatan ilk kişilerden biri oldu. O zamanlar Ethereum, NFT’ler için lider platformdu ve Solana ve Cardano gibi diğer ağlar hala NFT alanında ayaklarını buluyor.

Doggies NFT’leri

Sandbox ile ikinci işbirliğinde Snoop Dogg, The Doggies adlı bir NFT koleksiyonu yayınladı. Snoop’un kendisine göre modellenmiş 10.000 insan, uzaylı, zombi, köpek ve diğer avatarlardan oluşuyordu. Her NFT’nin taban fiyatı 460 dolardı ve bu o zamanlar oldukça mütevazıydı. Bu nedenle koleksiyonun tamamı kısa sürede tükendi. Koleksiyon ayrıca, mevcut fiyatlarla yaklaşık 47.657 dolar olan 29 ETH’ye satılan nadir bir 1’e 1 sanat eserine sahipti. Ayrıca Snoop Dogg, koleksiyondaki özel NFT #6098’ini de müzayedeye çıkardı ve geliri Ukrayna’ya bağışladı.

Diğer dikkate değer ve son çabalar

Snoop Dogg, 1 Mart’ta, bir kripto kumarhane oyun platformu olan Roobet ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklık sayesinde Roobet, platformun kullanıcı tabanını artırmak için rapçinin hayran kitlesinden yararlanmayı umuyor. İşbirliğinin bir parçası olarak çeşitli çekiliş etkinlikleri için planlar da var. Bu çekilişlerin kazananları sahne arkası geçişleri, buluşma ve selamlama etkinliklerine erişim vb. alacaklar.

Snoop Dogg aynı zamanda son derece popüler Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun arkasındaki Web3 firması Yuga Labs’ı destekleyen 37 yatırımcıdan biridir. Nisan 2022’de, kripto ödeme firması MoonPay’e 87 milyon dolar yatırım yapan diğer birçok ünlünün arasına katıldı. Birkaç ay sonra rapçi, ABD’de NFT temalı bir restoran kurmak için Food Fighters ile güçlerini birleştirdi. Kriptokoin.com olarak NFT piyasasından benzer içeriklere bu sayfada yer veriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir