‘Şans’ı kucağında: Kedi tırmığı sandı, kanseri yendi

İzmir’deki bir hastanede sağlık memuru olarak görev yapan 30 yaşındaki Seden Baş, 6 yıl önce sokaktaki bir manav tezgahının altında bulduğu yavru kediyi sahiplendi. “Şans” ismini verdiği kedisinin, bir yıl önce sürekli sağ memesinin üstüne yatması veya atlaması nedeniyle oluştuğunu düşündüğü şişlik nedeniyle hastaneye başvuran Baş, yapılan tetkikler sonrası meme kanseri olduğunu öğrendi.

Gördüğü tedaviyle kanseri yenen Seden Baş AA’ya yaptığı açıklamada “6 yıl önce anneleri ölmüş yavrulardan bir tanesini sahiplendim. Çok zor bir dönemden geçiyordum. Bana uğur getirmesini istediğim için ona Şans adını verdim. Bana böyle bir hayat şansı vereceğini asla bilmiyordum” dedi.

Şans’ın sürekli daha sonra tümör olduğu belirlenen sağ göğsüne yattığını anlatan Baş şöyle devam etti: “Şans oradaki tümörü bana haber verdi aslında. Geçen sene ekim ayında başladı ağrılarım. Doktorlara gittiğim zaman bu öyküyü anlattığımda kedi tırmığı olarak nitelenen ‘enfeksiyöz granülomatöz mastit’ isimli bir hastalık olabileceğini söylediler. 3 ay zaman kaybettim. Ocak ayında ise evre 3 C meme kanseri tanısı aldım. Şans benim gerçekten şansım oldu. Adının karşılığını verdi. Hikayem böyle başladı.”

İyileştikten sonra farkındalık oluşturmak ve insanlara ümit vermek için sosyal medyada paylaşımlar yapan Seden Baş, “Ben agresif bir tümöre sahiptim ve yaşım çok genç. İnsanlar beni gördükçe daha çok motive olmaya başladılar. O kadar güzel mesajlar alıyorum ki onlardan. Hasta yakınları bana ulaşıyorlar, moral olsun diye çocuklarına gösteriyorlar. Böyle bir kitleye ulaşabileceğim aslında hiç aklıma gelmemişti bu zamana kadar ama insanlara umut vermek güzel bir şey.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x