Messari CEO’su Bitcoin’i 100 bin dolara taşıyabilecek gerekçeleri sıraladı

Investing.com – veri analiz şirketi Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, kurumsal yatırımcıların Bitcoin talebini artırarak yeni bir boğa sezonu başlatabileceğine inanıyor.

Küresel bankacılık krizi endişeleri eşliğinde veri analiz şirketi Messari’nin kurucu ortağı Ryan Selkis, Bitcoin’in bir yıllık periyotta dikkate değer bir yükseliş performansı gösterebileceğini tahmin ediyor. Selkis, Twitter üzerinden paylaştığı yorumunda BTC’nin önümüzdeki 12 ay içinde 100 bin olarak ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Son bir haftada hızlı bir toparlanma gören Bitcoin fiyatı için olumlu tahminler devam ediyor. İddialı bir tahminde bulunan isimlerden biri olan Ryan Selkis, bu öngörüsü için bazı gelişmelere işaret etti.

Twitter üzerinden önümüzdeki 12 ay için öngörülerini sıralayan Ryan Selkis, ilk olarak önümüzdeki birkaç hafta içinde daha çok bankanın sorun yaşamasını beklediğini söyledi. Buna bağlı olarak Fed’in faiz artırımını durduracağına inanan Selkis, parasal genişlemenin geri döneceğini düşünüyor.

Messari CEO’su Bitcoin’in sürdürülebilir bir arz artışı eşliğinde yükselişini sürdüreceğini ve kurumsal yatırımcıların trene yeniden binmesiyle BTC’nin önümüzdeki 1 yıl içinde 100 bin dolara doğru hareket edeceğini düşünüyor.

Ryna Selkis, ayrıca ABD düzenleyicilerin kripto para piyasalarına yönelik baskılarına karşılık kripto portföyüne sahip kurumsal şirketlerin sayısının artarak daha fazla kripto para almak suretiyle bu baskıyı bertaraf edebileceği görüşüne sahip.

Bitcoin’i bir kurtarıcı olarak kabul eden Selkis, bu yüzden geleceğe yönelik iyimser kaldığından bahsederek kilit nokta olarak ise kurumsal yatırımcıların yönünü yeniden kripto para sektörüne çevirmesini görüyor.

Bitcoin, 2020 yılın ikinci çeyreğinden itibaren o dönemki ekonomik gelişmelere bağlı olarak yoğun bir kurumsal talep görerek boğa sezonuna girmişti. Özellikle küresel yazılım şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin alımları kurumsal yatırımcılar arasında öne çıktı. Bu süreç sonunda Kasım 2021 döneminde 69.000 dolara kadar yükselen Bitcoin, ardından Fed’in sıkılaştırıcı para politikasına geçme niyetini açıklamasının ardından uzun bir düzeltme trendine girdi.

Bitcoin, düzeltme aşamasında 15.475 dolara kadar geriledikten sonra son 3 aydır toparlanmaya devam ediyor. Son bir haftada %30’un üzerinde yükselen Bitcoin, bugün dünden bu yana %10’u bulan değer artışıyla 26.700 dolar bandında hareket ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir