Erdoğan: İş yerine laf üretenlere bu milletin gücünü göstereceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile depremlerde büyük yıkım yaşanan Hatay’da, Büyükdalyan Konteyner Kenti’nde depremzede ailelerle iftar yaptı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, iftarda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nerede olursak olalım, kalplerimiz siz depremzedelerimizle birlikte atıyor. Buradaki kardeşlerimiz sıkıntı çekerken hayatı normal akışına bırakmayı, başka işlerle uğraşmayı kendimize zül addediyoruz. Deprem turisti misali arada bir buraya uğrayıp fotoğraf çektirdikten sonra sırra kadem basanlar gibi değiliz. Asla da olmayacağız” ifadelerini kullandı.

“Depremzedeler yas tutarken, depremin ardından ayakta kalma mücadelesi verirken, kendi ihtiraslarının peşinde koşanları Allah’a havale ettiklerini” söyleyen Erdoğan, “Siyasi hırslarından, kendi çıkarlarından başka hiçbir şey görmeyen bu tuzu kurulara milletimiz çok yakında hak ettikleri dersi verecektir” diye konuştu.

‘HATAY’I 94 AK BELEDİYEMİZE EMANET ETTİK’

Seçimlerin önemli olduğunu ancak depremzedelerin meselelerinin de kendilerinin en öncelikli gündem maddesi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sizler huzura ermeden, bize durmak, dinlenmek haramdır. Devletimizin ilgili kurumları ilk günden itibaren sahadalar. Bakanlarımız zorunlu haller dışında neredeyse bölgeyi hiç terk etmedi. Belediyelerimiz Hatay’ı, altyapısı, üstyapısı, kültürel varlıklarıyla yeniden ayağa kaldırmak için adeta zamanla yarışıyor. Hiçbir ayrım yapmadan, kimsenin kökenine, mezhebine, meşrebine, siyasi tercihine bakmadan, mağduriyetleri gidermenin yollarını arıyoruz. Bu anlayışla depremlerde en çok yıkıma uğrayan 7 ilimizi ve ilçelerini Cumhur İttifakı olarak ve bunun yanında AK Partili 250 belediyemiz ile kardeş belediye ilan ettik. Hatay’ı da Konya, Bursa, Kocaeli, Denizli, Sakarya, Afyonkarahisar, Isparta, Nevşehir, Rize, Tokat, Yalova ve Yozgat belediyelerimiz başta olmak üzere 94 AK belediyemize emanet ettik. Rabb’im depremzedelerimize yardıma koşan herkesten razı olsun. Ramazan ayı boyunca belediyelerimiz her zamankinden daha fazla gayret göstererek inşallah sizlerin yanında olacaklar. İnşallah bizler de her fırsatta buralara gelip acınızı paylaşacak, yürütülen çalışmaları yakından takip edeceğiz.”

‘HATAY’A 1000 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ KAZANDIRACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Maraş’ta 7 bin 353 mesken ile 620 köy evinin temelini attıklarını, bugün de Hatay’da 3 bin 122 konutun temelinin atıldığını söyledi.

400 yataklı Antakya Devlet Hastanesi, 600 yataklı İskenderun Devlet Hastanesi, 200 yataklı Acil Durum Hastanesi ve 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi’nin inşasına başladıklarını dile getiren Erdoğan “Bunlara ilaveten Hatay’a 1000 yataklı, en modern teknolojiyle donatılmış bir şehir hastanesi kazandıracağız. Şehrimiz genelinde toplamda 238 bine yakın konut ve köy evinin inşasını bir sene içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. İş yerine laf üretenlere, ortada elle tutulacak hiçbir eserleri olmadığı halde, sağda solda laf yapanlara, bu milletin gücünü ve kudretini göstereceğiz” dedi.

‘HATAYLI KARDEŞLERİM SEÇİMDE EN HAYIRLI KARAR VERECEK’

“Biz ne Hatay’ı sahipsiz bırakırız ne de Hataylıları kaderlerine terk ederiz” diyen Erdoğan, “Devletiyle, belediyesiyle, hayırseveriyle, sivil toplumuyla, gönüllüsüyle hep beraber sizlerin yanındayız. Yaralarımızı birlikte saracak, bu badireyi birlikte aşacak, içinden geçtiğimiz bu hazan ve hüzün mevsimini inşallah birlikte bahara çevireceğiz” şeklinde konuştu.

“14 Mayıs’taki seçimlerden sonra da tüm enerji, güç ve kapasitelerini bölgeye yoğunlaştıracaklarını” söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sizlerden geleceğinize hayallerinize sahip çıkmanızı bekliyorum. Hataylı kardeşlerimizin kendileriyle birlikte 85 milyonun tamamı için en hayırlı kararı vereceğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir