Ayşe Aslanpay ve Batuhan Karacakaya’dan karşılıklı darp iddiası

Sosyal medya fenomeni Ayşe Aslanpay, ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde canlandırdığı ‘Bülent’ karakteri ile tanınan sevgilisi Batuhan Karacakaya tarafından darbedildiğini iddia etti.

Aslanpay, Instagram hesabından yazılı bir açıklama yaparak, Karacakaya’dan şikayetçi olduğunu ve darbedildiğine dair tüm delilleri dosyaya sunduğunu belirtti. Ayrıca, avukatının konuyla ilgili hakaret ve asılsız olaylar için suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Aslanpay, Karacakaya’nın 15 Şubat’ta çekilen bir videosunu da paylaştı. Videoda Karacakaya, “Ben sevdiğim kadına, Ayşe’ye zarar verdim. Bunun için çok pişmanım. Konu her ne olursa olsun, tartışmanın boyutu her ne olursa olsun bana bir şey yapılsa bile, ben sevdiğim kadına zarar verdim. Bunun için çok pişmanım. Bugünden itibaren Ayşe’nin benimle alakalı fiziksel hasar ile ilgili bir durumu olduğunda beni bu video ile yargılatabilir. Her yerde paylaşabilir. Kendimi savunacak tek bir kelimem dahi olmayacak size yemin ederim. Bir daha böyle bir şey yaşanmayacak” ifadelerini kullanıyor.

 

KARACAKAYA’DAN AÇIKLAMA

Ayşe Aslanpay’ın paylaşımlarının ardından Batuhan Karacakaya da sosyal medya hesabından peş peşe açıklamalar yayınladı:

“Öncelikle şahsıma yapılan iddiaların asla gerçeği yansıtmadığını bilmenizi isterim. 6 aydır süre gelen ilişkimizin bu duruma gelmesi ne yazık ki çok üzücü. Darp edildiğini iddia ettiği günün ve ertesi günün iftira olduğunu kanıtlıyacak bizzat kendisinin çektiği fotoğraf ve videoları mevcuttur. Kendisinin hiç bir darp izi bulunmamaktadır. Aksine bu durumda darp edilen, evinin kapısına defalarca gelinen, arabasına zarar verilen bizzat şahsımdır. Söylediğim her şeyin kamera görüntüleri mevcuttur. Hukuki birimlere belgelerimi teslim ettim. Gerekli işlemler başlatıldı. Mesajlarına düne kadar cevap vermedim ve bu asılsız iddialarla karşı karşıya kaldım.”

“GEREĞİNİN YAPILMASI İÇİN…”

Mağdur olan kişinin kendisi olduğunu söyleyen Karacaya “Özel hayatımın her zaman gizli kalmasına özen gösterdim. Özellikle birlikte olduğum kadının bana yaşattığı olumsuz olayıları asla paylaşmak istemezdim… Fakat şahsıma yapılan asılsız iddialardan dolayı gerçekleri iddia olarak değil kanıtlı bir şekilde paylaşmak durumundayım. Her zaman sabrımı korumaya, karşımdaki insanın kadın olduğunu düşünerek zarar görmemesi için susmaya özen gösterdim. Ama artık gereğinin yapılması için tüm başvurularımı ilgili birimlere yapmış bulunmaktayım” dedi.

Karacakaya daha sonra sevgilisinin evinin kapısını yumrukladığı ve tartıştığı görüntüleri yayınladı. Oyuncunun otoparkta sevgilisiyle tartıştığı videoda da Karacakaya’nın boynundaki tırnak izleri görüldü.

Batuhan Karacakaya, sevgilisinin şubat ayında çektiği söylenen ve şiddet görmediğini belirttiği bir videoyu da yayınladı.

ASLANPAY: ŞİDDET UYGULADIĞI İÇİN KENDİMİ SAVUNDUM

Batuhan Karacakaya’nın otoparkta kanayan boynunu gösterdiği videoyu paylaşmasının ardından bir açıklama daha yapan Ayşe Aslanpay,  “Bana şiddet uygulandığında kendimi savunduğum için karşı tarafın boynuna aldığı hasarı ben şiddet uygulamışım gibi gösteriyor. Böyle bir şey olmadığını ve bu videoyu da (Batuhan Karacakaya’nın şiddeti kabul ettiği video) kanıt olması için paylaşıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir